AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
23-02-2020 15:40:22

Pınarhisar Hicret Şamil Karasu ile Devam

Ak Parti Pınarhisar 7. Olağan İlçe Kongremiz 22 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirildi. Pınarhisar Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılan kongre, Türkiye’de AK Parti tarafından yapılan ilk İlçe Kongresi olma özelliğini taşıyor. Tek liste ile gerçekleşen kongrede, İlçe Başkanı Hicret Şamil Karasu, yeniden başkanlık görevine seçildi.

Kongrede Milletvekili, İl Koordinatörü Yusuf İşler Divan Başkanlığı yaptı. Ayrıca AK Parti Kırklareli Milletvekilimiz Selahattin Minsolmaz, AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Tülay Kaynarca, İl Başkanımız Alper Çiler, İl Genel Meclis üyelerimiz, Belediye Başkanlarımız, diğer partilerin İlçe Başkanları, teşkilatımız ve vatandaşlar katıldı.

Kongre açılış konuşmasını yapan Hicret Şamil Karasu; Bu görevi yürütmekten dolayı büyük onur duyduğunu söyledi. Bu onuru 31 Mart seçimlerinde belediyeyi alarak taçlandırdıklarını kaydeden Karasu, davaları açısından büyük önem arz eden bu ilçenin alınmasının Trakya’daki yükselişlerinin sembolü olduğunu kaydetti.

AK Parti’nin son seçimdeki başarısının bir diğer mimarı olan ve Pınarhisar'ı Ak Belediyecilikle tanıştıran Belediye Başkanı İhsan Talay konuşmasında; "Güzel bir ekiple çok güzel işler başardıklarını belirtti ve “Bundan sonra da aynı azimle hizmet kervanında bir hizmetkar olmaya çalışacak Pınarhisar’ımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi..

Sonrasında kürsüye çıkan İl Başkanımız Alper Çiler ise yaptığı konuşmasında "Pınarhisar’ın çok önemli olduğunu, davalarının ilk imzasının bu ilçede atıldığını,  Pınarhisarlıların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bağrına bastığını söyledi ve Partide birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu dile getirerek, İl genelinde 8 ilçeden 4 tanesinin kazanıldığını ifade etti. “7. Olağan Pınarhisar İlçe Kongresine katılım sağlayan, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız ve tüm Teşkilât mensuplarımıza ve delegelerimize çok teşekkür ediyorum. Biz Büyük Bir aileyiz hamdolsun. Rabbim; kongrede yeniden seçilen Hicret Şamil Karasu başkan ve yönetimlerine hayırlı görevler nasip etsin” diyerek güzel temennilerini iletti.

Türkiye’deki ilk ilçe kongresinin Pınarhisar olmasının bu ilçenin önemini ortaya koyduğunu ifade eden Milletvekilimiz Selahattin Minsolmaz, ülke genelinde milli beraberlik ve kardeşliğin daimi olmasını dileyerek Kırklareli’nin küçük bir il olmasının yanında oldukça büyük önem taşıyan bir il olduğunu dile getirdi. Minsolmaz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da Pınarhisar Cezaevi’nde kaldığını süreçte AK Parti fikrinin temellerinin atıldığını ve yeni Türkiye’nin başlangıcında yine önemli bir görevi Kırklareli’nin yerine getirdiğini söylerek, İlçe Kongresi’nin hayırlara vesile olmasını diledi Minsolmaz, güven tazeleyen Hicret Şamil Karasu’yu ve yeni yönetimini tebrik etti.

Ayrıca Vekilimiz Selahattin Minsolmaz, Pınarhisar Cezaevi arkasındaki arazinin sanayi bölgesi olacağı müjdesini Pınarhisarlılar ile paylaştı.

İstanbul Milletvekilimiz Tülay Kaynarca'nın konuşması ardından delegeler oy kullanmaya başladı ve Ak Parti Pınarhisar İlçe Başkanlığına Hicret Şamil Karasu ile devam kararı verdiler.

 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.